چطور ملك مورد نظر خود را در سايت ديوار پيدا كنيم

با تغيير سبك زندگي و آشنايي بيشتر مردم با فضاي وب، روزانه افراد زيادي كارهاي خود را اعم از كارهاي روزمره يا خريد را به‌صورت اينترنتي انجام مي‌دهد زيرا جست‌وجوي آنلاين اين امكان را براي افراد فراهم مي‌آورد كه با صرف وقت و هزينه كمتر، ملك، خانه، كالا يا خدمات مورد نظر خود را انتخاب كنند. اين امر باعث شده تعداد بسيار زيادي از مردم اين روش را به ساير شيوه‌هاي جست‌وجو ترجيح دهند. البته جست‌وجوي آنلاين قلق‌هايي نيز دارد كه اگر به آن‌ها بي‌توجه باشيد نمي‌توانيد به نتيجه مطلوب دست يابيد.

ما در اين مطلب سعي داريم شيوه صحيح جستجوي ملك در سايت ديوار را به شما آموزش دهيم تا در مدت زمان كمتري بتوانيد ملك مورد نظر خود را از بين گزينه‌هاي موجود انتخاب كنيد.

انتخاب نوع ملك

در وهله اول بايد ببينيد كه دنبال چه ملكي هستيد و سپس ملك مورد نظر خود را در يكي از زيرمجموعه‌هاي بخش املاك ديوار كه عبارتند از فروش مسكوني (شامل آپارتمان، خانه و زمين)، اجاره مسكوني (شامل آپارتمان، خانه و زمين)، فروش اداري و تجاري (شامل مغازه، دفتر كار و صنعتي) اجاره اداري و تجاري (شامل مغازه، دفتر كار و صنعتي) و خدمات املاك انتخاب كنيد.

دورنمايي از خانه مورد نظر خود ترسيم كنيد

قبل از هر چيزي بايد با توجه به بودجه خود دورنمايي از منزلي كه مي‌خواهيد را در ذهن خود ترسيم كنيد، آيا به دنبال خانه ويلايي هستيد يا آپارتمان؟ اين‌طور مي‌توانيد انتخاب درست‌تري داشته باشيد. مثلا براي خريد يك واحد مسكوني در باكس مستطيلي كه بالاي سايت قرار دارد بخش فروش آپارتمان را انتخاب كنيد.

انتخاب محله

از باكس محله، محله مورد نظر خود را انتخاب كنيد. انتخاب محله براي اجاره يا خريد آپارتمان به عوامل مختلفي بستگي دارد كه در پست آينده مسكن به آن خواهيم پرداخت.

براي اينكه بتوانيد محله مورد نظر خود را بهتر انتخاب كنيد مي‌توانيد با استفاده از نقشه شهري كه قصد سكونت در آن را داريد محله‌ها و مناطق نزديك به هم را انتخاب كنيد. زيرا تقسيم‌بندي سايت ديوار بر حسب منطقه‌هاي شهري نيست و محله‌ به محله تفكيك شده است. در نتيجه مثلا اگر قصد سكونت در محدوده سلسبيل تهران را داريد فقط به محله سلسبيل اكتفا نكنيد و حتما محله‌‌اي مثل آذربايجان، شادمان و ساير محله هاي نزديك به سلسبيل را نيز انتخاب كنيد زيرا تقريبا در يك محدوده قرار دارند.

در باكس محله اين امكان وجود دارد كه بيش از يك محله را در يك سرچ انتخاب كنيد، پس سعي كنيد از اين امكان بهره‌مند شويد. با انتخاب چند محله نزديك به هم و با حضور در آن مي‌توانيد با جزئيات محله بيشتر آشنا شويد، شايد در بعضي موارد بافت يك خيابان با خيابان كناري زمين تا آسمان با هم فرق كند.

انتخاب متراژ

پس از انتخاب محله در باكس متراژ، اندازه خانه مورد نظر خود را مشخص كنيد. پيشنهاد ما اين است مثلا اگر به دنبال يك آپارتمان ۶۰ تا ۶۵ متري مي‌گرديد كف متراژ را كمي پائين‌تر و سقف متراژ را كمي بالاتر درنظر بگيريد،مثلا به جاي ۶۰ مترمربع، ۵۵ مترمربع تا ۷۰ مترمربع انتخاب كنيد، اين كار به شما فرصت مي‌دهد كه از يافتن خانه‌هايي كه شايد اخلاف كمي از نظر متراژ با آنچه كه در ذهن شماست داشته باشند اما خانه‌هاي خوبي هستند محروم نشويد، شايد به جاي خانه ۶۰ متري يك آپارتمان ۵۹ متري مناسب پيدا كرديد. پس سعي كنيد با اين كار گزينه‌هاي امكان‌هاي بيشتري را براي خود فراهم كنيد.

انتخاب قيمت

حال در باكس مربوط به قيمت بايد با توجه به بودجه خود كف و سقف قيمت را وارد كنيد. هميشه سعي كنيد بازه بزرگتري از نظر قيمت در نظر بگيريد، مثلا اگر بودجه مدنظرتان ۳۰۰ ميليون تومان است سعي كنيد كف قيمت را كمي كمتر از بودجه خود مثلا ۲۸۵ ميليون تومان در نظر بگيريد، سقف را نيز كمي بالاتر از بودجه خود مثلا ۳۲۰ يا ۳۳۰ ميليون تومان در نظر بگيريد، زيرا شايد خانه‌اي پيدا كرديد كه علي‌رغم اينكه از بودجه مدنظر شما ارزان‌تر است امكانات خوبي دارد يا خانه‌اي پيدا كرديد كه از توان بودجه شما بالاتر است اما وام دارد، يا فروشنده به‌صورت توافقي حاضر است بخشي از مبلغ را بعدا دريافت كند. در نتيجه سعي كنيد با اين روش انتخاب‌هاي خود را محدود نكنيد و موارد بيشتري را بررسي كنيد.

تعداد اتاق‌ها

پس از اينكه نوع آگهي‌دهنده را در باكس بعدي انتخاب كرديد بايد در باكس تعداد اتاق‌ها، مشخص كنيد كه آپارتمان چندخوابه مدنظر شماست.

حومه يا غير حومه

در باكس حومه شهر نيز با توجه به محله‌اي كه انتخاب كرديد بايد روي يكي از سه گزينه فرقي نمي‌كند، نيست و هست كليك كنيد.

دنبال آگهي عكس‌دار باشيد

در نهايت مي‌توانيد باز هم گزينه‌هاي خود را با انتخاب گزينه عكس‌دار و گزينه فوري محدود‌تر كنيد تا در وقت صرفه‌جويي داشته باشيد. پيشنهاد ما اين است كه حتما در خريد خانه سعي كنيد بيشتر بر روي آگهي‌هاي عكس‌دار تمركز كنيد زيرا آگهي بدون عكس مي‌تواند گمراه‌كننده باشد و اطلاعات درستي به شما ندهد. در آگهي عكس‌دار مي‌توانيد خانه را تا حدي ارزيابي كنيد و وقت خود را براي ديدن خانه‌هايي كه با ايده‌آل شما بسيار فاصله دارد هدر ندهيد.

حالا مي‌توانيد از بين گزينه‌هايي كه نمايش داده شده آن‌ها را كه به سليقه شما نزديك‌تر است را انتخاب كرده و در زماني مناسب از نزديك از خانه و محله بازديد به‌عمل آوريد.

 https://kaaam.ir/divar/


ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي | ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۴۹:۲۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نكات مهم قبل از رفتن به آتليه نوزاد

نكات مهم قبل از رفتن به آتليه نوزاد

بي شك يك عكس خوب از نوزاد خاطراتي طولاني و ماندگار خواهد گذاشت با خواندن مطالب زير بدانيد كه چگونه خود را براي گرفتن يك عكس خوب و ماندگار آماده بايد كنيد

 

بهترين رمان نويس ها ، سخنورترين انسانها و معروفترين تاريخ نگارها هم نمي توانند به اندازه يك تصوير ساده، اثر گذار باشند. بدون شك دوربين عكاسي يكي از مهمترين اختراعات بشر است. ثبت  لحضه ها قابل ارزش گذاري نيست و ما زماني مفيد بودن اين اختراع تاريخي را مي توانيم درك كنيم كه بعد از سالها ، با مرور آلبوم خاطراتمان چشمانمان به تصاوير فرزند دلبندمان بافتد. آن لحظه كه ميوه زندگي تان را در آغوش گرفته ايد و گونه هاي نرم و كوچكش را بر روي صورتتان مي فشاريد ، گرماي نفسهايش  را روي گونه هايتان احساس ميكنيد و با صداي خنده هايش قند در دلتان آب ميشود.آيا مزه كردن دوباره چنين لذتي قابل قيمت گذاري است؟ بجاي هدر دادن وقت خود در صفحات مختلف با ما همراه باشيد تا هر آن چيزي كه براي گرفتن بهترين نتيجه نياز است بدانيد را بياموزيد.

 

بهترين سن براي عكاسي از نوزاد چه سني است ؟

از نظر اكثر عكاسان ، بهترين زمان پنج الي پانزده روزگي نوزاد مي باشد، آنها بر اين باورند كه در اين سن ميزان هوشياري اغلب نوزادان پايين مي باشد و واكنشهاي كمي به حركت دادن بدن و اعضاي آن نشان ميدهند ، حتي در مواردي توسعه ميكنند كه قبل از مراجعه به آتليه نوزاد، حتما ساعاتي را با كودك دلبندتان بازي كنيد ، به او شير بدهيد ( شير خشك بخاطر غلظت بالا و تأثير آن در فرو رفتن نوزاد به خواب عميق بيشتر توصيه ميشود )  و يا او را به حمام ببريد اين كار باعث خستگي و آرامش عضلات نوزادتان شده و برايش خواب آرام و عميقي به همراه مي آورد.

 

نكته بسيار مهم  : در برخي موارد ديده شده است كه تعدادي از عكاسان قطره آستيمينوفن را براي نوزادان زير سه ماه ( حدودا چهار قطره ) تجويز ميكنند.حتما توجه داشته باشيد كه بدون نظر پزشك مصرف قطره آستيمينوفن براي نوزادان ميتواند بسيار خطرناك باشد.

 

لازم به ذكر است كه چشمان نوزاد بسيار حساس و ضعيف است و زماني كه او بيدار ميباشد، فلش دوربين عكاسي علاوه بر اينكه باعث واكنش منفي او ، بيتابي و حتي گريه كردنش ميشود ،ميتواند به چشمان او آسيب برساند.  به همين دليل عده اي بر اين باورند كه بهترين حالت براي عكس هاي قبل از سه ماهگي،در خواب بودن كودك مي باشد. اگر قصد داريد از كودك خود در زمان بيداري و قبل از سه ماهگي عكس تهيه كيند ، بهتر است جانب احتياط را رعايت كرده و مراقب سلامتي وي باشيد.با اين حال توصيه ميشود كه تا قبل از سه ماهگي ، به عكس در  خواب از كودكتان بسنده كنيد. همچنين منابع زبان اصل ، دوران عكاسي نوزادي را به قبل از سه ماهگي و بعد از شش ماهگي تقسيم بندي ميكنند و از نظر آنها  دوران سه ماهگي تا شش ماهگي جذابيت چنداني ندارد.

 

چه زماني براي عكس گرفتن از نوزادان مناسب است ؟

كودك شما در چه ساعتي از روز آرامتر است و چه ساعتي بي قراري ميكند ؟ جواب اين سوال ميتواند در رزرو بهترين ساعت براي شما در آتليه نوزاد و گرفتن نتيجه مطلوب كمك شاياني كند. اغلب كودكان در ساعات ابتدايي روز سرحال ترند و در ساعات پاياني روز ، بي تاب و بي قرار ميشوند كه ممكن است آرام كردنشان ساعاتي طول بكشد. شما بهتر از هر كسي ميتوانيد زمان مناسب براي عكس برداري از فرزندتان را تعيين كنيد.

 

نكته : نوزادان به دما و سر و صدا بسيار حساسند و اگر ميخواهيد نتيجه مطلوبي بگيريد حتما توجه داشته باشيد كه دماي دست شما از بدن نوزاد پايين نباشد(دستانتان سرد نباشد) و همينطور ميحط ، كاملا آرام و ساكت و به دور از سر وصدا باشد. همچنين توجه داشته باشيد كه كه در هنگام عكاسي ، كودك شما به خواب عميق فرو رفته باشد ، در غير اينصورت با كوچكترين حركت دادن بدنش بيدار خواهد شد و بد قلقي خواهد كرد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي | ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۲:۴۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |