آماده سازي رنگ براي نقاشي ساختمان

آماده سازي رنگ براي نقاشي ساختمان

اگر تصميم داريد كه رنگ روغني را پياده سازي نماييد، بايستي حتما از باز بودن كامل پنجره ها مطمئن گرديد. چراكه تينر افزوده شده به رنگ، داراي بويي ماندگار و در عين حال بسيار نامطبوع است. بسياري توصيه مي كنند كه ديوارها را ترجيحا با رنگ پلاستيك رنگ آميزي نماييم. با اين حال اگر كودك خردسالي در منزل داريد كه ممكن است بر روي ديوارها نقاشي بكشد، احتمالا رنگ روغن گزينه ي مناسب تري خواهد بود.

 در ادامه پس از اين كه نوع، جنس و رنگ دلخواه خود را انتخاب نموديد، بايستي اقدام به آماده سازي رنگ نماييد. براي اين منظور شما مي بايست رنگ را در ظرفي جداگانه ريخته و بنا به دستورالعمل آن، آن را روان نماييد. اين نكته را نيز از ياد نبريد كه رنگ به خوبي و به صورت يكنواخت مخلوط گرديده باشد. هم چنين بايستي غلظت آن به اندازه كافي بوده و پس از هر مرتبه رنگ آميزي، جهت حركت قلم مو يا غلتك به يك شكل باشد. متاسفانه برخي به اين نكته توجه نداشته و يك بار قلم مو را از بالا به پايين و بار ديگر نيز از چپ به راست حركت مي دهند. به منظور پوشش بهتر، توصيه مي گردد كه يك دست رنگ به صورت كامل از يك جهت اجرا گشته و دست دوم نيز به صورت كامل به جهت عمودي روي آن اجرا گردد.

نقاشي ساختمان را از كجا شروع كنيم؟

شايد يكي از متداول ترين سوالات براي بسياري از عزيزان علاقه مند به نقاشي ساختمان در تهران ، بخش شروع و استارت آن است. لازم به ذكر است كه در اين مورد، بسياري از نقاشان به صورت سليقه اي عمل مي كنند. با اين حال در اينجا مي خواهيم انجام اين كار را به صورت اصولي براي شما عزيزان يادآور شويم.

گام اول: رنگ آميزي و نقاشي سقف (نقاشي ساختمان با غلطك)

اگر قصد داريد كه كار نقاشي ساختمان در غرب تهران را براي ساختمان خود انجام دهيد، بهترين كار اين است كه از رنگ آميزي و نقاشي سقف ساختمان شروع كنيد. شما مي توانيد براي رنگ آميزي سقف از غلتك رنگ با دسته قابل تنظيم استفاده نماييد كه در حال حاضر در تمام فروشگاه هاي رنگ و ابزارآلات موجود مي باشد شايان ذكر است براي ليست قيمت نقاشي ساختمان به سايت ياور مراجعه كنيد.

لوله بازكني
اين روزها استفاده از خدمات لوله بازكني جهت رفع گرفتگي آشپزخانه، ظرفشويي، سرويس‌ بهداشتي از جمله گرفتاري‌هاي روزمره بحساب مي آيد. كه اگر براي دريافت خدمات لوله بازكني، با يكي از برچسب‌هاي تبليغاتي تماس گرفته باشيد بدونه ترديد با تجربه بدي از هزينه‌هاي نا متعارف و خدمات ناقص مواجه خواهيد بود.

مسددود شدن جزئي لوله ها ممكن است با مسائل جزئي از قبيل تخليه كند آب سينك آشپزخانه يا سرويس يهداشتي آغاز گردد. اما مي توانند به سرعت به مشكلات بزرگ تبديل شوند؛ اهميت دادن به اين موضوع و رفع علت مسدود شدن جزئي لوله مي تواند از تعميرات پرهزينه لوله بازكني جلوگيري كند.

جالب است بدانيد در آپارتمان ها به علت اشتراك لوله هاي فاظلاب و ... در بسياري موارد علت گرفتگي لوله ها ما نيستيم و مثلا بي مبلاتي يكي از همسايه‌ها يا حتي  مثلا  اتداختن نوار بهداشتي در چاه توسط مهمان به علت خجالت باعث اختلال و گرفتگي لوله ها شده است در اين مقاله سعي بر اين است لوله بازكني فوري  راهكار هاي به شما آموزش دهيم كه ابتدا خودتان اقدام به باز كردن لوله ها گرفته شده كنيد و در صورتي كه موفق به اين عمل نشديد به شما ميگيويم با چه معياري و با چه هزينه اي جهت لوله بازكني از شركت هاي فعال در اين حوزه كمك بگيريد؛ كه از شما هزينه دو چندان دريافت نگردد. با توجه به كلاهبرداري هاي زياد در حوزه لوله بازكني ارزان كه حتي بازتاب رسمي در رسانه هاي ملي داشته است؛ پيشنهاد ميگردد مطالب زير را دقت دنبال كنيد.

 

نصب كاشي

كاشي كار‌ حرفه‌اي براي نصب كاشي و سراميك در فضاهايي مثل بين كابينت، سرويس‌ بهداشتي همچنين فضاهاي بيروني مثل پاركينگ و حياط و تراس فعاليت خود را در ساختمان شما اغاز ميكند.

گاهي نصاب كاشي با نصب كاشي با نصب سراميك به كار خود پايان ميدهد يا كاشي كار بعد از نصب روشويي جديد و به منظور پوشاندن ظاهر نامناسب بوجود آمده پس از بنايي يا لوله‌كشي عمليات خود را پايان ميدهد. در برخي موارد بعد از اتمام فعاليت نصاب كاشي صاحب خانه دست به عمليات بازسازي ديگري هم ميزند كه در اين موارد نكات زير ضروري است رعايت گردد همچنين همكاران مجموعه ياور ميتواند مشاور شما و در صورت نياز با نظر شما بازسازي را اجرا كنند

 پيشنهاد ميگردد قبل از خريد كاشي يا سراميك با كاشي كار ساختمان خود هماهنگي لازم راانجام دهيد ممكن است نكته اي از جمله ابعاد كاشي و نوع كاشي كف و غيره كه از ديد شما پنهان مانده باشد و تاثير بسزايي در اجراي كار شما داشته باشد.

در مقاله زير سعي داريم شما را به عنوان صاحبخانه و تحويل گيرنده كار با فرايند غيره تخصصي كاشي و كاشي كاري بر اساس سرفصل زير اشنا كنيم

·         آنچه بايد قبل از كاشي كاري به عنوان مالك ساختمان بدانيد

·         مقدار كاشي مورد نياز

·         آنچه بايد در حين كاشي كاري به عنوان مالك ساختمان بدانيد

·         آنچه هنگام تحويل كار از كاشي كار بايد بدانيد

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي | ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۲:۱۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

دانلود وكتور مخصوص طراحي لوگو

creativemarket Logo Design Element Kit

دانلود لوگو و آرم . وكتور لوگو . دانلود لوگو لايه باز

اين فايل دانلودي شامل تمام ابزارها و لوگو ها و لوازم ضروري براي طراحي لوگو است كه يك گرافيست بايد داشته باشد.

در اين مجموعه كيت  فوق العاده، المان‌هاي وكتوري قرار دارند كه ميتوانيد اين المان‌ها را تا هر اندازه‌اي بدون از دست دادن كيفيت بزرگ و كوچك كنيد. و البته همه‌ اجزا آماده براي پرينت تهيه شده‌ اند.

صد در صد فايل هاي بردار مقياس پذير همه چيز قابل ويرايش است همه چيز قابل تغيير مجدد آسان براي ويرايش CMYK 300 PPI آماده چاپ است. با استفاده از اين اجزاي طراحي لوگو و آيكن ميتوانيد انواع مختلفي از لوگو را طراحي كنيد.دانلود وكتور لوگو فرمت وكتور EPS كاملا لايه باز مناسب براي طراحي ست اداري با موضوع هاي مختلف مانند: پزشكي و سلامت، مهندسي، كشاورزي ، معماري ، ورزشي و …. از قبل طراحي و آماده شده است.

براي دانلود بهترين لوگوهاي زيبا ، لوگوي آماده فتوشاپ به صورت رايگان با ما همراه باشيد.

  • حجم فايل: 20 مگابايت
  • فرمت فايل: 13 EPS x
  • .eps (Adobe Illustrator eps10 version) Everything works with Adobe Illustrator and vector program.
  • PNG file 2000×2000

ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي | ۲۹ دى ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۴:۳۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

خريد كتاب از آمازون

 

خريد كتاب از آمازون

از آنجايي كه خريد كتاب از آمازون و يك سري كتابهاي خارجي براي برخي از هموطنان عزيز سخت است بر آن شديم كه به هموطنان عزيز در مورد خريد آخرين نسخه هاي كتاب هاي آمازون كمك كنيم. ما توانايي خريد نسخه هاي چاپي ارجينال با تضمين خريد از آمريكا را داريم.اين نوع كتاب ها به صورت الكترونيكي يا چاپي بوده و ميتواند در پلتفرم هاي مختلف استفاده قرار بگيرد.

براي خواندن و استفاده از كتاب هاي آمازون آمريكا حتما بايد اكانت آمازون داشته باشيد ولي براي نسخه هاي PDF و ePub نيازمند نرم افزار خاصي نمي باشد. كتاب هاي سفارش داده شده حتما در كنار نسخه ارجينال نسخه PDF تبديل شده هم ارسال مي شود كه كار كتاب خوانان عزيز راحت تر انجام شود.

براي خريد كتاب از آمازون ، گوگل بوك يا … تنها كافيست لينك كتاب را در نوار جستجو بالاي سايت مالتينا وارد كنيد، ثبت سفارش كنيد و بعد با استفاده از اكانت خودتان كه در سامانه ثبت كرده ايد سفارش شما دريافت شده و برآورد خواهد شد. لطفا قبل از ثبت سفارش جديد براي كاهش زمان تحويل از بخش خريد كتاب عنوان مورد نظر خود را جستجو كنيد.

 

 

 

خريد كتاب از آمازون با حداقل ۸۰ درصد تخفيف

خريد كتاب از آمازون توسط تيم  malltina با حداقل ۸۰ درصد تخفيف نسبت به قيمت كتاب در آمازون انجام مي‌شود. بسياري اوقات نسخه ترجمه‌شده كتاب‌هاي خارجي در بازار ايران يافت نمي‌شود. ازاين‌رو دانشجويان و اساتيد دانشگاهي نياز به خريد كتاب‌هاي زبان اصلي مي‌كنند. به علت تحريم‌هاي همه‌جانبه‌اي كه در سال‌هاي اخير بر كشور تحميل شد، سايت‌هاي فروش كتاب خارجي از ارسال نسخه چاپي كتاب‌ها به مقصد ايران خودداري مي‌ورزند. خريد نسخه چاپي كتاب‌ها از طريق مالتينا امكان‌پذير است. و علاوه بر هزينه به صرفه جهت خريد و ارسال كتاب‌ها، كمتر از 15 روز زمان نياز است تا كتاب‌ها به ايران ارسال شوند. اما برخي سايت‌ها نظير آمازون الزاما نسخه الكترونيكي كتاب را ندارند و شما مجبور هستيد تا براي مطالعه آن كتاب حتما نسخصه چاپي كتاب را از آمازون خريداري كنيد امكان خريد نسخه چاپي كتاب‌ها براي تيم malltina فراهم است.

 

 

 

خريد مستقيم كتاب از آمازون

سايت آمازون حتي اجازه مشاهده كتاب‌هاي كيندل را به ايرانيان نمي‌دهد جه برسد به فروش اين كتاب‌ها! به‌طور مثال اگر با آي پي داخل كشور ايران بر روي لينك خريد اين كتاب كليك كنيد فرمت Kindle كتاب را مشاهده نمي‌كنيد! ولي اگر از نرم‌افزارهاي تغيير آي پي استفاده كنيد امكان خريد نسخه كيندل كتاب براي شما فراهم مي‌شود. علاوه بر اين امكان خريد مستقيم از آمازون نيست. بايد از سايت‌هاي واسطه كارت‌هاي اعتباري با مبلغ بالاتر از قيمت اصلي آن تهيه كنيد و سپس اقدام به خريد كتاب از آمازون كنيد. درنهايت قيمت كتاب‌هاي كيندل معمولاً بالا است. مثلاً براي همين كتاب بايد ۸۹ دلار معادل ۴۰۰ هزار تومان پرداخت كنيد!

 

خريد كتاب‌هاي آمازون با مالتينا

اين امكان براي تيم مالتينا فراهم است كه تمامي كتاب‌هاي آمازون را با بيش از ۸۰ درصد تخفيف از طريق كتابخانه‌هاي عمومي و همچنين دانشگاهي خارجي تهيه نمايد. قيمت نسخه الكترونيك كتاب‌ها در مالتينا بسيار پايين‌تر از قيمت كتاب‌ها در آمازون مي‌باشد. بنابراين نيازي نيست كتاب‌هاي آمازون را باقيمت‌هاي بالايي تهيه نماييد. به‌عنوان‌ مثال تهيه كتاب ۴۰۰ هزارتوماني بالا براي تيم مالتينا با مبلغ ۱۵ هزار تومان امكان پذير است.

 

مراحل خريد كتاب از آمازون در مالتينا

جهت خريد كتاب‌ از آمازون ، ابتدا وارد صفحه اصلي سايت malltina شويد. در فيلد جستجو تنها عنوان كتاب را وارد نماييد. درصورتي‌كه كتاب مدنظر شما در سايت موجود باشد، امكان خريد مستقيم كتاب براي شما فراهم خواهد شد. علاوه بر اين در صورتي كتاب مدنظر شما در سايت موجود نباشد، امكان سفارش كتاب نيز وجود دارد. راهنماي كامل دانلود كتاب از سايت مالتينا و در صفحه راهنماي دانلود و سولات متداول  قابل مشاهده است.

تيم مالتينا آماده پاسخ‌گويي سؤالات شما در مورد خريد كتاب از آمازون مي‌باشد. سؤالات خود را از طريق پشتيباني سايت ارسال نماييد.


خريد كتاب از آمازون Amazon

بي شك دسترسي به آخرين نسخه‌هاي كتاب‌ها فيزيكي و حتي كتاب‌هاي الكترونيكي PDF و نسخه الكترونيكي Kindle نياز هر دانشجو، محقق ،پژوهشگر و علاقمندان به مطالعه است، اما با توجه به اينكه كاربران ايراني دسترسي به روش‌هاي پرداخت بين‌المللي ندارند، لذا خريد كتاب بصورت فيزيكي و بعضيا بصورت الكترونيكي امكان‌پذير نيست. با استفاده از سرويس خريد كتاب سايت ماتينا امكان سفارش كتاب و محصولات فرهنگي از وبسايت آمازون امكان‌پذير است .

 

طريقه سفارش و خريد كتاب از آمازون Amazon

در صورتي كه فقط نياز به خريد كتاب از آمازون Amazon داريد، مي‌توان بجاي خريد كتاب فيزيكي نسخه الكترونيكي ( كيندل Kindle) تهيه كرد و مستقيم براي حساب كاربري شخص مورد نظر ارسال نمود بدون نياز به هر گونه گيفت كارت و سپس بعد از نصب اپليكيشن كيندل (اندرويد / iOs / ويندوز ) به قمسمت كتابخانه رفته و كتاب مورد نظر را خواهيد ديد.

 

چنانچه فقط نياز به خود كتاب بصورت فيزيكي داريد، بعد از عضويت در سايت، لينك كتاب را در نوار جستجو درج كنيد و سپس اقدام به ثبت سفارش كنيد تا 15 روز بعد درب منزل تحويل بگيريد.

 

حتي‌المقدار براي خريد كتاب‌ از آمازون، روي آمازون كشورهاي اروپايي جستجو كنيد ( سفارش كتاب از طريق حساب كاربري داراي حساب Prime انجام مي‌شود كه ۴۸ تا ۷۲ ساعت بعد از سفارش كتاب به دست مالتينا خواهد رسيد)

دقت فرماييد كتاب،مجله و محصول فرهنگي مغايرتي با قوانين گمركي و فرهنگي كشورمان نداشته باشد، در غير اينصورت امكان كنسل شدن خريد شما وجود خواهد داشت و يا درگمرك برگشت خواهد خورد و عواقب آن تماما متوجه سفارش دهنده است.

در زمان سفارش كتاب‌ها فقط معادل ريالي كتاب‌ها دريافت خواهد شد، و زمان پست كردن كتاب و محصولات، هزينه آن جداگانه دريافت خواهد شد، بطور مثال زمان سفارش شما فقط هزينه خود كتاب را پرداخت خواهيد كرد و بعد از اينكه كتاب‌ها آماده پست شدن به سفارش دهنده شد، هزينه پستي توسط دفتر پستي محاسبه و فاكتور آن جداگانه محاسبه و ارسال مي‌شود .

در صورت موجود نبودن كتاب ، نشريه ، مجله و هر كالاي مورد نظر شما در آمازون كشورهاي اروپايي، امكان تهيه آن از سايت  Amazon.com هم خواهد بود اما زمان بيشتري براي دريافت خواهد برد.

در صورت سفارش چند محصول ، بعد از رسيدن آخرين محصول ، همه موارد يكجا براي سفارش دهنده ارسال خواهد شد.

مالتينا در كشورهاي آلمان و ايتاليا امكان دريافت سفارشات و خريد كتاب از آمازون Amazon را دارد بنابر اين از اين دو كشور سفارش شما به سمت ايران پست خواهد شد ، بنابر اين بر خلاف سايت‌هاي ديگر كه دفتر آن‌ها در دوبي است و خريدار مجبور به پرداخت ۲بار هزينه گمرك است در مالتينا شما فقط هزينه گمرك كشور ايران را پرداخت مي‌كنيد.

 

تصورات نادرست در مورد خريد كتاب از آمازون

  • درست است كه كتاب‌هاي كاغذي (Paperback) به ايران پست نمي‌شوند، ولي كتاب‌هاي كيندل (Kindle) نسخه كاغذي نيست و به صورت الكترونيكي مي باشد، بنابراين نياز به پست نيست. شما مي‌توانيد كتاب‌هاي الكترونيك فروشگاه كنيدل را به محض خريد مشاهده و مطالعه كنيد. شما از طريق ماليتنا ميتوانيد حتي كتاب هاي كاغذي را از آمازون آمريكا سفارش داده و درب منزل در ايران تحويل بگيريد.

 

  • برخي گمان مي‌كنند كه براي استفاده از كتاب‌هاي الكترونيك، بايد حتما كتاب‌خوان كيندل داشت. اين تصور كاملا اشتباه است. كيندل برنامه‌هايي براي همه سيستم عاملها دارد. بعد از نصب اپليكيشن كيندل (

ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي | ۱ دى ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲:۳۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

چطور ملك مورد نظر خود را در سايت ديوار پيدا كنيم

با تغيير سبك زندگي و آشنايي بيشتر مردم با فضاي وب، روزانه افراد زيادي كارهاي خود را اعم از كارهاي روزمره يا خريد را به‌صورت اينترنتي انجام مي‌دهد زيرا جست‌وجوي آنلاين اين امكان را براي افراد فراهم مي‌آورد كه با صرف وقت و هزينه كمتر، ملك، خانه، كالا يا خدمات مورد نظر خود را انتخاب كنند. اين امر باعث شده تعداد بسيار زيادي از مردم اين روش را به ساير شيوه‌هاي جست‌وجو ترجيح دهند. البته جست‌وجوي آنلاين قلق‌هايي نيز دارد كه اگر به آن‌ها بي‌توجه باشيد نمي‌توانيد به نتيجه مطلوب دست يابيد.

ما در اين مطلب سعي داريم شيوه صحيح جستجوي ملك در سايت ديوار را به شما آموزش دهيم تا در مدت زمان كمتري بتوانيد ملك مورد نظر خود را از بين گزينه‌هاي موجود انتخاب كنيد.

انتخاب نوع ملك

در وهله اول بايد ببينيد كه دنبال چه ملكي هستيد و سپس ملك مورد نظر خود را در يكي از زيرمجموعه‌هاي بخش املاك ديوار كه عبارتند از فروش مسكوني (شامل آپارتمان، خانه و زمين)، اجاره مسكوني (شامل آپارتمان، خانه و زمين)، فروش اداري و تجاري (شامل مغازه، دفتر كار و صنعتي) اجاره اداري و تجاري (شامل مغازه، دفتر كار و صنعتي) و خدمات املاك انتخاب كنيد.

دورنمايي از خانه مورد نظر خود ترسيم كنيد

قبل از هر چيزي بايد با توجه به بودجه خود دورنمايي از منزلي كه مي‌خواهيد را در ذهن خود ترسيم كنيد، آيا به دنبال خانه ويلايي هستيد يا آپارتمان؟ اين‌طور مي‌توانيد انتخاب درست‌تري داشته باشيد. مثلا براي خريد يك واحد مسكوني در باكس مستطيلي كه بالاي سايت قرار دارد بخش فروش آپارتمان را انتخاب كنيد.

انتخاب محله

از باكس محله، محله مورد نظر خود را انتخاب كنيد. انتخاب محله براي اجاره يا خريد آپارتمان به عوامل مختلفي بستگي دارد كه در پست آينده مسكن به آن خواهيم پرداخت.

براي اينكه بتوانيد محله مورد نظر خود را بهتر انتخاب كنيد مي‌توانيد با استفاده از نقشه شهري كه قصد سكونت در آن را داريد محله‌ها و مناطق نزديك به هم را انتخاب كنيد. زيرا تقسيم‌بندي سايت ديوار بر حسب منطقه‌هاي شهري نيست و محله‌ به محله تفكيك شده است. در نتيجه مثلا اگر قصد سكونت در محدوده سلسبيل تهران را داريد فقط به محله سلسبيل اكتفا نكنيد و حتما محله‌‌اي مثل آذربايجان، شادمان و ساير محله هاي نزديك به سلسبيل را نيز انتخاب كنيد زيرا تقريبا در يك محدوده قرار دارند.

در باكس محله اين امكان وجود دارد كه بيش از يك محله را در يك سرچ انتخاب كنيد، پس سعي كنيد از اين امكان بهره‌مند شويد. با انتخاب چند محله نزديك به هم و با حضور در آن مي‌توانيد با جزئيات محله بيشتر آشنا شويد، شايد در بعضي موارد بافت يك خيابان با خيابان كناري زمين تا آسمان با هم فرق كند.

انتخاب متراژ

پس از انتخاب محله در باكس متراژ، اندازه خانه مورد نظر خود را مشخص كنيد. پيشنهاد ما اين است مثلا اگر به دنبال يك آپارتمان ۶۰ تا ۶۵ متري مي‌گرديد كف متراژ را كمي پائين‌تر و سقف متراژ را كمي بالاتر درنظر بگيريد،مثلا به جاي ۶۰ مترمربع، ۵۵ مترمربع تا ۷۰ مترمربع انتخاب كنيد، اين كار به شما فرصت مي‌دهد كه از يافتن خانه‌هايي كه شايد اخلاف كمي از نظر متراژ با آنچه كه در ذهن شماست داشته باشند اما خانه‌هاي خوبي هستند محروم نشويد، شايد به جاي خانه ۶۰ متري يك آپارتمان ۵۹ متري مناسب پيدا كرديد. پس سعي كنيد با اين كار گزينه‌هاي امكان‌هاي بيشتري را براي خود فراهم كنيد.

انتخاب قيمت

حال در باكس مربوط به قيمت بايد با توجه به بودجه خود كف و سقف قيمت را وارد كنيد. هميشه سعي كنيد بازه بزرگتري از نظر قيمت در نظر بگيريد، مثلا اگر بودجه مدنظرتان ۳۰۰ ميليون تومان است سعي كنيد كف قيمت را كمي كمتر از بودجه خود مثلا ۲۸۵ ميليون تومان در نظر بگيريد، سقف را نيز كمي بالاتر از بودجه خود مثلا ۳۲۰ يا ۳۳۰ ميليون تومان در نظر بگيريد، زيرا شايد خانه‌اي پيدا كرديد كه علي‌رغم اينكه از بودجه مدنظر شما ارزان‌تر است امكانات خوبي دارد يا خانه‌اي پيدا كرديد كه از توان بودجه شما بالاتر است اما وام دارد، يا فروشنده به‌صورت توافقي حاضر است بخشي از مبلغ را بعدا دريافت كند. در نتيجه سعي كنيد با اين روش انتخاب‌هاي خود را محدود نكنيد و موارد بيشتري را بررسي كنيد.

تعداد اتاق‌ها

پس از اينكه نوع آگهي‌دهنده را در باكس بعدي انتخاب كرديد بايد در باكس تعداد اتاق‌ها، مشخص كنيد كه آپارتمان چندخوابه مدنظر شماست.

حومه يا غير حومه

در باكس حومه شهر نيز با توجه به محله‌اي كه انتخاب كرديد بايد روي يكي از سه گزينه فرقي نمي‌كند، نيست و هست كليك كنيد.

دنبال آگهي عكس‌دار باشيد

در نهايت مي‌توانيد باز هم گزينه‌هاي خود را با انتخاب گزينه عكس‌دار و گزينه فوري محدود‌تر كنيد تا در وقت صرفه‌جويي داشته باشيد. پيشنهاد ما اين است كه حتما در خريد خانه سعي كنيد بيشتر بر روي آگهي‌هاي عكس‌دار تمركز كنيد زيرا آگهي بدون عكس مي‌تواند گمراه‌كننده باشد و اطلاعات درستي به شما ندهد. در آگهي عكس‌دار مي‌توانيد خانه را تا حدي ارزيابي كنيد و وقت خود را براي ديدن خانه‌هايي كه با ايده‌آل شما بسيار فاصله دارد هدر ندهيد.

حالا مي‌توانيد از بين گزينه‌هايي كه نمايش داده شده آن‌ها را كه به سليقه شما نزديك‌تر است را انتخاب كرده و در زماني مناسب از نزديك از خانه و محله بازديد به‌عمل آوريد.

 https://kaaam.ir/divar/


ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي | ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۴۹:۲۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نكات مهم قبل از رفتن به آتليه نوزاد

نكات مهم قبل از رفتن به آتليه نوزاد

بي شك يك عكس خوب از نوزاد خاطراتي طولاني و ماندگار خواهد گذاشت با خواندن مطالب زير بدانيد كه چگونه خود را براي گرفتن يك عكس خوب و ماندگار آماده بايد كنيد

 

بهترين رمان نويس ها ، سخنورترين انسانها و معروفترين تاريخ نگارها هم نمي توانند به اندازه يك تصوير ساده، اثر گذار باشند. بدون شك دوربين عكاسي يكي از مهمترين اختراعات بشر است. ثبت  لحضه ها قابل ارزش گذاري نيست و ما زماني مفيد بودن اين اختراع تاريخي را مي توانيم درك كنيم كه بعد از سالها ، با مرور آلبوم خاطراتمان چشمانمان به تصاوير فرزند دلبندمان بافتد. آن لحظه كه ميوه زندگي تان را در آغوش گرفته ايد و گونه هاي نرم و كوچكش را بر روي صورتتان مي فشاريد ، گرماي نفسهايش  را روي گونه هايتان احساس ميكنيد و با صداي خنده هايش قند در دلتان آب ميشود.آيا مزه كردن دوباره چنين لذتي قابل قيمت گذاري است؟ بجاي هدر دادن وقت خود در صفحات مختلف با ما همراه باشيد تا هر آن چيزي كه براي گرفتن بهترين نتيجه نياز است بدانيد را بياموزيد.

 

بهترين سن براي عكاسي از نوزاد چه سني است ؟

از نظر اكثر عكاسان ، بهترين زمان پنج الي پانزده روزگي نوزاد مي باشد، آنها بر اين باورند كه در اين سن ميزان هوشياري اغلب نوزادان پايين مي باشد و واكنشهاي كمي به حركت دادن بدن و اعضاي آن نشان ميدهند ، حتي در مواردي توسعه ميكنند كه قبل از مراجعه به آتليه نوزاد، حتما ساعاتي را با كودك دلبندتان بازي كنيد ، به او شير بدهيد ( شير خشك بخاطر غلظت بالا و تأثير آن در فرو رفتن نوزاد به خواب عميق بيشتر توصيه ميشود )  و يا او را به حمام ببريد اين كار باعث خستگي و آرامش عضلات نوزادتان شده و برايش خواب آرام و عميقي به همراه مي آورد.

 

نكته بسيار مهم  : در برخي موارد ديده شده است كه تعدادي از عكاسان قطره آستيمينوفن را براي نوزادان زير سه ماه ( حدودا چهار قطره ) تجويز ميكنند.حتما توجه داشته باشيد كه بدون نظر پزشك مصرف قطره آستيمينوفن براي نوزادان ميتواند بسيار خطرناك باشد.

 

لازم به ذكر است كه چشمان نوزاد بسيار حساس و ضعيف است و زماني كه او بيدار ميباشد، فلش دوربين عكاسي علاوه بر اينكه باعث واكنش منفي او ، بيتابي و حتي گريه كردنش ميشود ،ميتواند به چشمان او آسيب برساند.  به همين دليل عده اي بر اين باورند كه بهترين حالت براي عكس هاي قبل از سه ماهگي،در خواب بودن كودك مي باشد. اگر قصد داريد از كودك خود در زمان بيداري و قبل از سه ماهگي عكس تهيه كيند ، بهتر است جانب احتياط را رعايت كرده و مراقب سلامتي وي باشيد.با اين حال توصيه ميشود كه تا قبل از سه ماهگي ، به عكس در  خواب از كودكتان بسنده كنيد. همچنين منابع زبان اصل ، دوران عكاسي نوزادي را به قبل از سه ماهگي و بعد از شش ماهگي تقسيم بندي ميكنند و از نظر آنها  دوران سه ماهگي تا شش ماهگي جذابيت چنداني ندارد.

 

چه زماني براي عكس گرفتن از نوزادان مناسب است ؟

كودك شما در چه ساعتي از روز آرامتر است و چه ساعتي بي قراري ميكند ؟ جواب اين سوال ميتواند در رزرو بهترين ساعت براي شما در آتليه نوزاد و گرفتن نتيجه مطلوب كمك شاياني كند. اغلب كودكان در ساعات ابتدايي روز سرحال ترند و در ساعات پاياني روز ، بي تاب و بي قرار ميشوند كه ممكن است آرام كردنشان ساعاتي طول بكشد. شما بهتر از هر كسي ميتوانيد زمان مناسب براي عكس برداري از فرزندتان را تعيين كنيد.

 

نكته : نوزادان به دما و سر و صدا بسيار حساسند و اگر ميخواهيد نتيجه مطلوبي بگيريد حتما توجه داشته باشيد كه دماي دست شما از بدن نوزاد پايين نباشد(دستانتان سرد نباشد) و همينطور ميحط ، كاملا آرام و ساكت و به دور از سر وصدا باشد. همچنين توجه داشته باشيد كه كه در هنگام عكاسي ، كودك شما به خواب عميق فرو رفته باشد ، در غير اينصورت با كوچكترين حركت دادن بدنش بيدار خواهد شد و بد قلقي خواهد كرد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي | ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۲:۴۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

دمنوش گياهي با خواص و طرز تهيه دمنوش هاي گياهي

دمنوش هاي گياهي براي سلامتي بسيار مفيد هستند و حتي براي درمان برخي بيماري ها توصيه شده كه ابتدا دمنوش هاي گياهي را امتحان كنند. مثلا يك دمنوش گياهي كه همه آن را مي شناسند دمنوش گل گاو زبان است كه براي استرس و آرامش فوق العاده است. در اين بخش از مجله پزشكي آسان طب 30 دمنوش گياهي را به همراه خواص و طرز تهيه آنها به شما معرفي مي كنيم.

دمنوش گياهي
دمنوش گياهي

دمنوش گياهي

چند وقتي است دمنوش گياهي و ميوه اي مورد استقبال و مصرف برخي خانواده ها قرار گرفته است. البته اين استقبال دلايل مختلفي دارد؛ برخي براي نفع درماني از اين دمنوش ها استفاده مي كنند. تعدادي براي تنوع بخشيدن به نوشيدني روزانه آن را جايگزين چاي كرده اند و بعضي هم به خاطر آن كه به اطرافيان ثابت كنند آدم شيك و باكلاسي هستند، جعبه آن را روي ميز كارشان مي گذارند يا براي پذيرايي استفاده مي كنند، اما پرسش اينجاست چه تفاوتي ميان دمنوش با جوشانده گياهي وجود دارد؟ آيا به دمنوش رنگ و طعم اضافه مي شود؟ دمنوش هايي كه حاوي چند گياه مخلوط است تاثير بهتري دارد يا آنهايي كه از يك گياه تهيه شده است؟ آيا از دمنوش ها همچون چاي مي توان به صورت روزانه استفاده كرد؟ مصرف دمنوش ها به شكل كيسه اي بهتر است يا فله اي؟

دمنوش گياهي

فرق دمنوش گياهي با جوشانده در چيست؟

اغلب گياهان بافت سفت و خشني دارند كه بدن قادر به هضم اين بافت و دسترسي به تركيبات مفيد آن نيست. در نتيجه براي آنكه ما بتوانيم از اين تركيبات سودمند نفع ببريم با خيساندن گياه در آب، دم كردن يا جوشاندن به اثرات مهم آن دست مي يابيم. البته بايد بدانيد دم كردن و جوشاندن گياهان دو روش مختلف است و نوشيدني حاصل از هر روش، خاصيت و تاثير جداگانه اي بر بدن مي گذارد.

بيشتر ادويه ها، ميوه ها، برگ، ساقه يا ريشه گياهان را مي توان خشك و پودر كرد و براي تهيه دمنوش استفاده كرد. در اين روش گياه را كوبيده و در آب جوشيده شده به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقيقه در حالي كه در ظرف بسته است، روي بخار ملايم قرار مي دهند و بعد صاف مي كنند. نوشيدني حاصل از برگ هاي چاي، گل گاوزبان، گل ختمي، به ليمو، سنبل الطيب يا انواع چاي ميوه اي نوعي دمنوش گياهي است، اما در مقابل اگر گياه را مستقيم با آب سرد يا گرم بجوشانند جوشانده اي به دست مي آيد كه خاصيت و اثر آن قوي تر از دمنوش است، چراكه حين جوشاندن مواد بيشتري از گياه خارج مي شود و توصيه آن است براي مصارف روزانه از دمنوش استفاده شود. البته به اين معنا نيست كه جوشانده بر دمنوش برتري دارد و تصميم بگيريد هر نوع گياهي را در آب بجوشانيد تا نفع بيشتري از آن ببريد.

بسياري از گياهان بايد به صورت دمكرده استفاده شود و اگر بر اثر ناآگاهي يا غفلت جوشانده شود خاصيت آن تغيير مي كند و گاهي موادي از گياه آزاد مي شود كه داراي عوارض ناگواري خواهد بود. در نتيجه از جوشاندن گياهاني كه به صورت فله اي عرضه و توسط افراد ناآگاه و بي تجربه براي درمان دردي پيشنهاد مي شود، اجتناب كنيد.

به دمنوش گياهي رنگ و طعم مي زنند؟

گاهي هنگام مصرف برخي دمنوش هاي گياهي يا ميوه اي طعم و بوي تندي احساس مي شود و در تماس با آب جوش رنگي قوي از آن تراوش مي شود كه به نظر مي رسد سنتزي و مصنوعي باشد. در اين خصوص لازم است بدانيد برخي دمنوش هاي گياهي مثل دمنوش نعناع يا دارچين به طور طبيعي رنگ يا اسانس تندي دارند و بخصوص آن كه اگر بخوبي ريز شده و درون كيسه هاي كاغذي بسته بندي شده باشد، در تماس با آب جوشيده، رنگ يا ماده معطر آنها سريع استخراج مي شود.

در واقع اغلب دمنوش ها بجز چاي به دليل آن كه اسانس زيادي دارد كمتر داراي رنگ و طعم مصنوعي است، اما اين نشان دهنده آن نيست كه همه توليدكنندگان متعهد بوده و درون دمنوش هاي كيسه اي از گياه خالص استفاده مي كنند.

اما چرا برخي دمنوش ها رنگ و بو ندارد و مزه آب مي دهد؟ برخي گياهان اسانس و رنگ ضعيفي دارند و بايد مدت زمان بيشتري دم بكشند تا اسانس آن خارج شود، ولي اگر اين مدت زمان سپري شد و اثري از رنگ و خاصيت نبود به تقلبي بودن محصول مشكوك شويد. دمنوش هاي كيسه اي چون حاوي گياه پودر شده است طي پنج تا ده دقيقه دم كشيده و رنگ و اسانس شان خارج مي شود، اما گياهاني كه به صورت برگ، ساقه و ريشه كامل هستند بايد بيشتر و گاهي تا ۲۰ دقيقه دم بكشند.

خوب و بد دمنوش گياهي مخلوط

شايد اين پرسش مطرح شود آيا گياهان يا ميوه هايي كه براي تهيه چاي گياهي يا همان دمنوش با هم مخلوط مي شود، مي تواند بر هم تاثير منفي گذاشته يا از اثرات يكديگر بكاهد؟ با توجه به اين كه بر اثر مخلوط كردن چند گياه، خاصيت درماني، اثرات تقويت كنندگي و آرام بخشي دمنوش ها افزايش يافته و گاهي هم از ميزان عوارض جانبي گياهان كاسته مي شود، اما بايد بدانيد در مواردي هم تداخل اثر چند گياه با يكديگر مي تواند از خواص دمنوش كاسته يا با ايجاد سميت موجب بروز عوارض جزئي يا شديد در مصرف كننده شود.

در نتيجه بدون آگاهي، از مخلوط كردن چندين نوع گياه با يكديگر بپرهيزيد. دمنوش هاي تركيبي كه به صورت صنعتي توليد و داراي مجوز بهداشت است، اغلب تحت نظارت مسئولان مربوط كنترل شده و قابل اعتماد است.

نوشيدن روزانه دمنوش ها عارضه دارد؟

با توجه به اين كه اغلب دمنوش ها حاوي رنگدانه، آنتي اكسيدان و تركيبات ضدسرطان، ضدديابت، ضدفشارخون و ضدبيماري هاي قلبي ـ عروقي هستند و برخي از آنها باعث كاهش خستگي و تمدد اعصاب شده و برخي تقويت كننده معده، روده، كليه و كبد است اغلب به صورت روزانه استفاده شده و گاهي در مصرف آن زياده روي مي شود، اما بايد بدانيد دمنوش ها همچون برخي داروهاي گياهي يا شيميايي امكان دارد همچون شمشير دولبه عمل كرده و علاوه بر مزاياي سودمند، اثراتي همچون كاهش يا افزايش قند يا فشار خون از خود نشان دهند يا سبب بروز رخوت شوند يا با غذاهاي مصرفي يا داروهاي شيميايي سازگار نبوده و به نفع شما نباشد. در نتيجه دمنوش ها بايد به ميزان متعادل و در صورت بيماري با مشورت پزشك مصرف شود.

به گفته متخصصان مصرف روزانه دمنوش هايي مانند زيره، رازيانه و گشنيز به مقدار مناسب بدون اشكال است، اما دمنوش گل گاوزبان كه مي تواند سبب كاهش يا افزايش فشار خون يا ديگر فاكتورهاي خوني شود محدوديت مصرف دارد و بايد روي بسته بندي دمنوش ها مقدار، نوع مصرف، خواص درماني و عوارض احتمالي آن درج شود.

دمنوش ها دمنوش گياهي
دمنوش ها و دمنوش گياهي

دمنوش فله اي بهتر است يا كيسه اي؟

برگ هاي خشك شده گياهاني همچون گل گاوزبان، آويشن، اسطوخودوس، نعناع، چاي كوهي و… به صورت فله اي در بيشتر عطاري ها به فروش مي رسد و بيشتر نسل قديمي ها از طرفداران پر و پا قرص آن هستند، اما پرسش اين است كه مصرف دمنوش به شكل كيسه اي بهتر است يا فله اي؟

با توجه به اين كه گياهان دم كردني به دو شكل كيسه اي و فله اي در بازار موجودند و هر كدام طرفداران خاص خود را دارند، پيشنهاد مي شود برخي گياهان مثل دارچين، رازيانه و زيره را به شكل فله اي تهيه و خودتان به ميزان مورد نياز پودر كنيد، زيرا پس از خرد شدن، مواد موثر گياه به مرور از بين مي رود. در مورد ساير دمنوش هاي فله اي نيز چون از نظر كيفيت، رنگ و بو بيشتر قابل بررسي است اگر از محل معتبري تهيه شود بهتر از انواع دمنوش هاي كيسه اي است، اما اگر مصرف دمنوش كيسه اي برايتان راحت تر است انواعي را كه به تاريخ توليد نزديك ترند انتخاب كنيد.

دمنوش ها حاوي تركيبات مفيدي است كه بر اثر گذشت زمان با اكسيژن هوا وارد فعل و انفعالات شده و از مزيتشان كاسته مي شود. دمنوش ها در محيط خشك، خنك و در سايه دو تا سه ماه قابل نگهداري بوده و بيش از اين زمان اگرچه طعم آن تغيير نمي كند و فاسد نمي شود، اما به مرور از فوايد آن كاسته مي شود.

مصرف دمنوش سرد بجز براي برخي گياهان خاص توصيه نمي شود، زيرا بر اثر سرد شدن، برخي مواد مؤثر دمنوش از بين مي رود و اثر نوشيدني كم مي شود. بهتر است دمنوش حداكثر ظرف يك تا دو ساعت ميل شود.

انواع دمنوش گياهي و طرز تهيه آنها

1 - دمنوش گياهي گل گاو زبان و سنبل الطيب

خواص:

خواب آور، آرامبخش اعصاب، پايين آورنده فشار خون، رفع خشونت ناي، سينه، تنگي نفس، گلو درد، مقوي دماغ، معده و كبد سرد، افزايش ترشح ادرار، ضد سردرد هاي عصبي، درد كليه، قولنج، اسپاسم، صفرا، وسواس و سنگ كليه

طرز تهيه:

دو قاشق غذاخوري گل گاو زبان + يك قاشق غذا خوري سنبل الطيب + دو ليوان آب جوش + نبات
نيم ساعت دم بكشد تا به رنگ قرمز آلبالويي در آيد.

2- دمنوش گياهي زير فون

خواص:

آرام بخش، ضد ناراحتي‌هاي عصبي، تشنج، ميگرن‌هاي مزمن، بي‌خوابي، سردرد، بيماري‌هاي ريوي، زكام، غلظت خون، استفراغ، رماتيسم، آرتروز، نقرس، سياتيك

طرز تهيه:

يك مشت زيرفون + دو ليوان آب سرد
با شعله مستقيم ده دقيقه بجوشد سپس با شعله غير مستقيم به مدت طولاني دم بكشد تا خوب رنگ بيندازد.
{مصرف زياد موجب پايين آمدن فشار خون خواهد شد. براي خانم هاي باردار ممنوع است.}

3- دمنوش گياهي بادرنجبويه

خواص:

مقوي قلب واعصاب، خون‌ساز، تقويت‌كننده‌ي سلول‌هاي مغز، فوق‌العاده آرام‌بخش، محرك معده،خواب آور، نشاط آور، اسپاسم، بيماري‌هاي كليوي، بوي بد دهان و خواب‌هاي وحشتناك

طرز تهيه:

يك مشت كوچك بادرنج بويه + دو ليوان آب سرد
روي شعله مستقيم قرار دهيد تا به نقطه جوش برسد سپس با شعله غير مستقيم خوب دم بكشد.

4- دمنوش گياهي بادرنج بويه و زيرفون

خواص:

تقويت قلب و اعصاب، خواب‌آور، نشاط آور، آرام‌بخش، خون‌ساز، ضد بوي بد دهان، ضد بيماري‌هاي كليه

طرز تهيه:

يك قاشق غذاخوري زيرفون + يك قاشق مرباخوري بادرنج بويه + دو ليوان آب جوش
باشعله مستقيم و ملايم حدود يك ساعت بجوشد سپس با شعله غير مستقيم دم بكشد.

5- دمنوش گياهي به ليمو و زيرفون

خواص:

آرام‌بخش، كاهش‌دهنده‌ي فشار خون، تقويت حافظه، تقويت معده، خواب آور در شب، تب‌بر،شستشو دهنده‌ي كليه، ضد سرماخوردگي، تشنج، نقرس، رماتيسم، سردرد، سرگيجه، ناراحتي‌هاي عصبي، ميگرن، غلظت خون، آسم، اسهال، سينوزيت، صداي گوش و خستگي بدن

طرز تهيه:

يك مشت بزرگ زيرفون + يك مشت كوچك به ليمو + دو ليوان آب سرد
با شعله مستقيم و ملايم،حدود يك ساعت بجوشد،سپس با شعله غير مستقيم دم بكشد.

6- دمنوش گياهي دارچين

خواص:

ادرارآور، مفرح، محرك اعصاب، تقويت معده، كبد، قلب و عروق، كاهش درد كمر و مفاصل، تسريع جريان خون، نيرو بخش، باز كننده انسداد مجاري، پاك كردن سينه و حنجره، بالا بردن فشار خون، ضد اخلاط رطوبتي، ضد پا دردهاي رطوبتي، ضد سرفه‌هاي رطوبتي، دلهره، بوي بد دهان، دردهاي استخواني، ديابت، سردي بدن

طرز تهيه:

چند عدد چوب دارچين + دو ليوان آب سرد
با شعله مستقيم آرام جوش آورده سپس با شعله غير مستقيم دو الي سه ساعت دم بكشد تا به رنگ آلبالويي درآيد.
{براي زنان باردار مضر است.}

دمنوش ها
دمنوش ها

7- دمنوش گياهي زنجبيل

خواص:

تقويت حافظه، قوه باه. جهاز هاضمه، معده، قواي رييسه بدن، خون‌ساز، تنظيم ادرار، خلط آور، ملين، درمان اسهال ساده و خوني، مانع بروز سرطان، كاهش چربي خون، بالا بردن فشار خون، مفيد براي قطع حيض، ضد ضعف اعصاب، رطوبت مزاج، بلغم، درد مفاصل، بيماري‌هاي مفصلي، كمر درد، مسموميت غذايي، سرفه، تهوع و آشفتگي در مسافرت و انعقاد خون

طرز تهيه:

نصف قاشق چاي خوري زنجبيل + يك ليوان آب جوش
در ظرف را گذاشته تا حدود ده دقيقه بماند سپس با كمي عسل مخلوط كرده، ميل نماييد.
{زياده روي در مصرف باعث فشار خون و ضعف نيروي جنسي است.}

8- دمنوش گياهي زعفران

خواص:

منضج و مصلح عفونت بلغمي، محرك نيروي جنسي و قواي مفزي، مفرح، نشاط آور، خنده آور، ادرار آور، خلط آور، آرامبخش، مقوي كبد و جهاز تنفسي، آشاميدن يك مثقال آن جهت تسريع در زايمان، تسكين آسم و سياه سرفه، ضد سرفه، حساسيت و كرم‌خوردگي دندان

طرز تهيه:

يك قاشق غذاخوري + سه ليوان آب جوش
با شعله غير مستقيم دم بكشد.

9- دمنوش گياهي نعناع

خواص:

لطيف كننده خون، مفرح و مقوي قلب، مسكن ناراحتي‌هاي گوارشي، كمك به هضم غذا، مقوي اعصاب معده، بادشكن، اشتهاآور، دفع صفرا، پاك‌سازي و تقويت كبد و طحال، براي سرماخوردگي و بيماري‌هاي حلق و گلو، ضد نفخ، سكسكه، تهوع، اسهال، دل پيچه، بواسير، دردشكم، تب

طرز تهيه:

يك قاشق غذاخوري + سه ليوان آب جوش
با شعله غير مستقيم دم بكشد.

10- دمنوش گياهي پونه

خواص:

آنتي‌بيوتيك، بادشكن، رقيق‌كننده‌ي خون، ادرارآور، خلط آور، صفرابر، انرژي‌زا، بسيار مفيد براي درد سينه و آزاد كردن اخلاط، تقويت معده، قلب، جهاز هاضمه، ضد شب ادراري، سرفه، حساسيت، نفخ، نقرس، سكسكه، آشفتگي، دل به هم خوردگي، خستگي، مفيد جهت به تاخير انداختن عادات ماهيانه

طرز تهيه:

يك قاشق غذاخوري + دو ليوان آب جوش
با شعله غير مستقيم دم بكشد.

11- دمنوش گياهي شلتوك برنج

خواص:

سرشار از ويتامين هاي ب، تقويت مغز و اعصاب و قلب، ضد يبوست مزمن، جلوگيري از ريزش و سفيد شدن مو

طرز تهيه:

يك قاشق غذا خوري + دو ليوان آب جوش
با شعله مستقيم پنج دقيقه بجوشد سپس با شعله غير مستقيم يك ساعت دم بكشد.
{براي خانم‌ها ممنوع است.}


ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي | ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۹:۵۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

How do you buy Telegram MembersChannel?

 

How do you buy Telegram MembersChannel?

we offer telegram members for your channel to promote your product or services. This will be a massive impact on the marketing of your telegram member channel. The following service Telegram post views will be a popularize service to add to your marketing promotion for your telegram channel.

Is it safe to buy channel members?

Yes, it is safe to buy telegram members for your channel or group, we offer a safe and secure method to provide you good or fake quality for your telegram channel or telegram group. We offer a guarantee of the minimal telegram members you bought from us. So you will always receive your order amount! So you can safely and see your telegram members coming in!

Who are you? Why do you provide this telegram services?

Our services are for international clients worldwide. We are working day and night to provide you a good service for your telegram group, telegram channel and for promoting your telegram posts. We always respond in few minutes and process your order within 24 hours. Most times in just 1 hour!

 

If you want to have a popular channel with lots of members, pay attention to this point: Surely every media which respects to its audiences and shows its eligibility, will attract audiences. And telegram channels are the same. You should always know that your channel should be in a way that attracts its audiences. If you have a funny or religious or political channel and use some contents that don't belong to the topic of your channel, you will lose your audiences. Keep the channels quality in a high degree and be sure your audiences will like it and attract you.  �is the first place to do Telegram services such as Buy Telegram channel Post View to increase the popularity of your Channel.

 

buy telegram follower


buy telegram followers


telegram followers

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي | ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۱:۰۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

دانلود آهنگ دل من با دل تو خوشه محسن ابراهيم زاده

دانلود آهنگ جديد دل من با دل تو خوشه محسن ابراهيم زاده

دانلود آهنگ محسن ابراهيم زاده به نام عاشق شدن

Download New Music Mohsen Ebrahimzadeh – Ashegh Shodan

پخش آنلاين + متن آهنگ + آهنگ هاي محسن ابراهيم زاده

 

متن ترانه عاشق شدن محسن ابراهيم زاده

دل من با دل تو خوشه بدجوري دوريت منو ميكشه
تو باشي من رو هوام تو دوايي و دوام بي تو دنيارو نه نميخوام
عاشق شدن راه با صفايي داره غم و بي قراري داره
دوست داره هر كاري ميكني دل از كارات سر درآره
بدحجوري بي تابي داره تا خود صبح بي خوابي داره اي واي از عشق
عاشق شدن راه با صفايي داره غم و بي قراري داره
دوست داره هر كاري ميكني دل از كارات سر درآره
بدحجوري بي تابي داره تا خود صبح بي خوابي داره اي واي از عشق

دانلود آهنگ محسن ابراهيم زاده به نام عاشق شدن

كي ميتونه مث تو پا به پاي دلم باشه يه جوري دل ميتونه با عشق تو بي پروا شه
كه اگه هرچي فاصله اس به من و تو اصرار كنه نميتونه ما دوتارو به دوري وادار كنه
عاشق شدن راه با صفايي داره غم و بي قراري داره
دوست داره هر كاري ميكني دل از كارات سر درآره
بدحجوري بي تابي داره تا خود صبح بي خوابي داره اي واي از عشق
عاشق شدن راه با صفايي داره غم و بي قراري داره
دوست داره هر كاري ميكني دل از كارات سر درآره
بدحجوري بي تابي داره تا خود صبح بي خوابي داره اي واي از عشقادامه مطلب
نوشته شده توسط علي | ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۲:۰۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

How do you buy Telegram Members Channel?

we offer telegram members for your channel to promote your product or services. This will be a massive impact on the marketing of your telegram member channel. The following service Telegram post views will be a popularize service to add to your marketing promotion for your telegram channel.

Is it safe to buy channel members?

Yes, it is safe to buy telegram members for your channel or group, we offer a safe and secure method to provide you good or fake quality for your telegram channel or telegram group. We offer a guarantee of the minimal telegram members you bought from us. So you will always receive your order amount! So you can safely and see your telegram members coming in!

Who are you? Why do you provide this telegram services?

Our services are for international clients worldwide. We are working day and night to provide you a good service for your telegram group, telegram channel and for promoting your telegram posts. We always respond in few minutes and process your order within 24 hours. Most times in just 1 hour!

 

If you want to have a popular channel with lots of members, pay attention to this point: Surely every media which respects to its audiences and shows its eligibility, will attract audiences. And telegram channels are the same. You should always know that your channel should be in a way that attracts its audiences. If you have a funny or religious or political channel and use some contents that don't belong to the topic of your channel, you will lose your audiences. Keep the channels quality in a high degree and be sure your audiences will like it and attract you.  is the first place to do Telegram services such as Buy Telegram channel Post View to increase the popularity of your Channel.

 

buy telegram follower


buy telegram followers


ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي | ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲:۴۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نقش و اهميت تغذيه در دوران بارداري

تغذيه در دوران بارداري از اهميت بالايي برخوردار است ، مهم است كه بخوريد،و تغذيه خوب شما را سالم نگه مي دارد و به رشد و توسعه كودك كمك مي كند،پس بايد بيشتر از قبل به فكر خودتان باشيد.مصرف كافئين خود را در دوران بارداري حتما بررسي كنيد ،نوشيدن مقدار زيادي كافئين در دوران بارداري با سقط جنين و وزن كم هنگام تولد همراه است، بنابراين توصيه مي شود ميزان مصرف خود را تا ۲۰۰ ميلي گرم در روز محدود كنيد.

نقش و اهميت تغذيه در دوران بارداري

چه مي توانم در بارداري بخورم؟

شما مي توانيد بيشترين چيزها را در دوران بارداري بخوريد ، اما برخي از چيزهايي كه توصيه مي شود دوري كنيد ، زيرا خطراتي وجود دارد كه ممكن است به رشد كودك آسيب برساند براي مثال بعضي از پنير ها، برخي از ماهي ها و بعضي از گوشت ها،…..

چقدر بايد در حاملگي غذا بخورم؟

در طول حاملگي شما نيازي به غذا خوردن بيشتر از قبل از حاملگي نداريد. اگر شما فعال هستيد، ممكن است در سه ماهه سوم، به ۲۰۰ كالري اضافي نياز داشته باشيد،در حال حاضر شما حامله هستيد، بايد از برخي غذاها و نوشيدني دوري كنيد تا خطرات كمي براي ايمني كودك شما وجود داشته باشد

وزن من بايد در بارداري چقدر باشد؟

همانطور كه وزن هر زن متفاوت است، دستورالعمل هايي در مورد چگونگي وزن در دوران بارداري شما وجود ندارد. وزن شما به تنهايي يك شاخص براي اندازه گرفتن كافي و خوب نيست ،افزايش وزن كودك شما بستگي به عوامل زيادي دارد. واقعا نميتوان مطمئن باشيد كه وزن كودك قبل از تولد است چقدر است . وليسونوگرافي و ساير آزمايشات مي تواند نحوه رشد كودك را نشان دهنده.

آيا مي توانم در حاملگي رژيم غذايي داشته باشم؟

نه، توصيه نمي شود كه در دوران بارداري رژيم بگيريد. اين به اين دليل است كه اگر رژيم غذايي داريد، ممكن است برخي مواد مغذي را به كودك خود محدود كنيد، مقدار كالري توصيه شده براي زنان در روز ۲۰۰۰ است و اين براي دو ترم اول اول خوب است. در سه ماهه سوم شما مي توانيد ۲۰۰ كالري اضافي در صورت فعال بودن بخوريد.

چقدرتغديه اضافي بايد دردوران حاملگي بخورم؟

رژيم سالم در دوران بارداري بايد رشد و تكامل جنين را حفظ كند، (حفظ سلامتي مادران) را تقويت كند و شيردهي را فعال كند. مشاوره تغذيه و مداخلات بايد بخشي جدايي ناپذير از مراقبت هاي قبل از زايمان و ادامه حاملگي باشد تا خطر عوارض مادر، جنين و نوزاد و همچنين نتايج ناگوار كوتاه مدت و بلند مدت را كاهش دهد. نتايج حاملگي ناخواسته در زنان مبتلا به بارداري به دليل نارسايي يا چاق در مقايسه با زنان باردار كه وزن آنها در محدوده طبيعي است شروع مي شود. افزايش نيازهاي غذايي و انرژي در دوران بارداري از طريق سازگاري هاي متابوليكي متعدد انجام مي شود؛ حاملگي در طيف گسترده اي از تغييرات در تامين انرژي و افزايش وزن به طور موفقيت آميز است. با اين حال، اگر محدوديت هاي مواد مغذي بيش از محدوديت هاي پاسخ هاي سازگار باشد، شواهد نشان مي دهد كه جنين شايستگي متابوليكي متفاوتي را كه ممكن است به عنوان يك بيماري (ديابت نوع ۲، فشار خون بالا، بيماري قلبي عروقي و سكته مغزي) در زندگي بزرگسالان ظاهر شود، توسعه مي دهد.

الكل در هنگام بارداري

در هنگام بارداري از الكل اجتناب كنيد. الكل در خون مادر مي تواند به طور مستقيم از طريق بند ناف به نوزاد منتقل شود. با توجه به مركز كنترل و پيشگيري از بيماري ها (CDC) مصرف سنگين الكل در دوران بارداري با اختلالات الكل در جنين مرتبط است.
غذاهاي دريايي مانند ماهي دودي كوسه، مگس شاه، مارلين، نارنجي نارنجي و ماهي تيلغيش در مقادير جيوه متيل بالا هستند. جيوه متيل يك ماده شيميايي سمي است كه مي تواند از طريق جفت منتقل شود و مي تواند براي مغز، كليه ها و سيستم عصبي مغز نوزاد متولد شود.
مواد غذايي غير پاستوريزه : طبق گزارش وزارت بهداشت زنان باردار كه در معرض خطر ابتلا به بيماري هاي مختلف از دو نوع مسموميت غذايي هستند: باكتري هاي ليستريا ، و توكسوپلاسموز، عفونت ناشي از انگل
عفونت ليستريا ممكن است باعث سقط جنين، تولد نوزاد، زايمان زودرس و بيماري با مرگ نوزادان شود.
هنگامي كه به افزايش وزن بارداري مي آيد، مادران به تصوير بزرگ نگاه كنند: در حين معاينه منظم قبل از تولد، تمركز بر اين واقعيت است كه كودك به طور معمول رشد مي كند. تعداد كل كالري كه در طول روز در طول بارداري مورد نياز است، بستگي به ارتفاع زن، وزن آن قبل از بارداري و ميزان فعاليت آن روزانه دارد. به طور كلي، زنان كم وزن براي دوران بارداري نياز به كالري بيشتري دارند، زنان داراي اضافه وزن و چاقي نياز كمتري دارند.

رژيم هاي بارداري غلط

هنگامي كه يك مادر به بيماري صبحگاهي مبتلا است، بزرگترين اشتباهي كه او مي تواند انجام دهد فكر مي كند كه اگر او غذا نخورد.
علت دقيق بيماري صبحگاهي مشخص نيست، اما ممكن است ناشي از تغييرات هورموني با كاهش قند خون باشد. اين شكايت رايج مي تواند موجب تهوع و استفراغ در بعضي از زنان بويژه در سه ماه اول بارداري شود. “اين قطعا تنها در صبح اتفاق نمي افتند. اين هر زمان از روز است، برخي از خواسته هاي معمول براي شيريني، غذاهاي سالم، گوشت قرمز يا مايعات است.

 

نقش و اهميت تغذيه در دوران بارداري
تغذيه بارداري: گروههاي غذايي

پروتئين

كارشناسان توصيه مي كنند روزانه ۷۵ تا ۱۰۰ گرم پروتئين در دوران بارداري مصرف شود. پروتئين به طور مثبت بر رشد بافت جنين، از جمله مغز تاثير مي گذارد. همچنين در طول حاملگي پستان و رحم شما رشد مي كند و اين نقش را در افزايش توليد خون شما ايفا مي كند.
گوشت : يك مادر مي تواند يك عفونت توكسوپلاسما را به كودك خود منتقل كند، كه مي تواند باعث بروز مشكلاتي مانند نابينايي و ناتواني ذهني در زندگي شود.
برخي از غذاها ممكن است خطر ابتلا به زنان باردار را براي ديگر انواع مسموميت غذايي، از جمله بيماري هاي ناشي از سالمونلا و باكتري افزايش دهد
اين غذاها را براي جلوگيري از بارداري و به همين علت زنان باردار را تهديدي مي كنند:
• تخم مرغ هاي خام يا نوشيدني مثل تخم مرغ نرم و سرخ شده يا آبدار . غذاهاي حاوي تخم مرغ ناقص، مانند خمير كوكي خام يا خمير كيك، شكلات بستني خانگي، سيب زميني خانگي، سس. ، جوانه هاي خام و يا نوشابه مانند يونجه،

اسيد فوليك

زماني كه مواد مغذي در غذاها يافت مي شود ، به عنوان فولات شناخته مي شود، يك ويتامين B است كه براي كمك به جلوگيري از نقايص مادرزادي در مغز و نخاع نوزاد، معروف به نقص لوله عصبي است
ممكن است مقدار قابل توجهي از اسيد فوليك را از رژيم غذايي به تنهايي دريافت كنيد. به همين دليل توصيه مي كند كه زنان كه سعي در داشتن يك نوزاد دارند، يك مكمل روزانه ويتامين دريافت كنند كه حاوي ۴۰۰ ميكروگرم اسيد فوليك در روز براي حداقل يك ماه قبل از باردار شدن است. در دوران بارداري، زنان توصيه مي كنند مقدار اسيد فوليك به ميزان ۶۰۰ ميكروگرم در روز افزايش يابد، مقداري كه معمولا در ويتامين روزانه يافت مي شود.

منابع غذايي در دوران بارداري

سبزيجات سبز برگ، غلات غني شده با ، نان ، لوبيا، ميوه هاي مركبات. كلسيم يك ماده معدني است كه براي ساخت استخوان ها و دندان هاي كودك استفاده مي شود. طبق آكادمي تغذيه و رژيم غذايي، اگر يك زن باردار كلسيم كافي نداشته باشد. اين ماده معدني از مغازه هاي مادر در استخوان هايش گرفته مي شود و به نوزاد براي رفع نيازهاي اضافي بارداري داده مي شود . بسياري از محصولات لبني همچنين با ويتامين D يكي ديگر از مواد مغذي است كه با كلسيم كار مي كند تا استخوان ها و دندان هاي كودك را تقويت كند.
زنان باردار در سن ۱۹ به بيش از ۱۰۰۰ ميلي گرم كلسيم در روز نياز دارند. با توجه به نوجوانان باردار در سن ۱۴ تا ۱۸ سالگي نياز به ۱۳۰۰ ميلي گرم هر روز دارند. كه به چند مورد اشاره ميكنيم:
شير، ماست، پنير، آب و مواد غذايي تقويت شده با كلسيم، ماهي قزل آلا ،برخي از سبزيجات برگ (كلم).
آهن : زنان باردار روزانه ۲۷ ميليگرم آهن نياز دارند، كه دو برابر ميزان مورد نياز زنان است كه انتظار نداشتنداين مقدار باشد. مقادير اضافي از مواد معدني براي تهيه خون بيشتر براي تهيه نوزاد با اكسيژن مورد نياز است. بدست آوردن آهن كم در دوران بارداري مي تواند منجر به كم خوني شود، وضعيتي كه باعث خستگي و افزايش خطر ابتلا به عفونت مي شود.
منابع غذايي: گوشت، مرغ، ماهي، لوبيا خشك شده و نخود فرنگي، غلات غني شده با آهن.
پروتئين : پروتئين بيشتري در دوران بارداري مورد نياز است، اما اكثر زنان مشكلي با غذاهاي غني از پروتئين در رژيم هاي غذايي خود ندارند، پروتئين را ميتوان مواد مغذي سازنده در دوران بارداري توصيف كرد، زيرا به ساختن اندام هاي مهم در كودك كمك مي كند، مانند مغز و قلب.
در طول بارداردي هدف اين است كه غذاهاي مغذي بيشتري بخوريم، براي به حداكثر رساندن تغذيه قبل از زايمان، پيشنهاد مي شود تا بر پنج دسته غذايي زير تأكيد داشته باشد ميوه ها، سبزيجات، پروتئين ناب، غلات كامل و محصولات لبني در هنگام مشاوره زنان باردار، كه نيمه صفحه نسخه خود را با ميوه ها و سبزيجات پركنيد
ميوه ها و سبزيجات : زنان باردار بايد بر روي ميوه ها و سبزيجات، به ويژه در سه ماهه دوم و سوم، تمركز كنند
اين غذاهاي رنگارنگ كم كالري هستند و پر از فيبر، ويتامين ها و مواد معدني هستند.

پروتئين

زنان باردار بايد از پروتئين هاي خوب در هر وعده غذايي براي حمايت از رشد كودك استفاده كنند. غذاهاي غني از پروتئين عبارتند از گوشت، مرغ، ماهي، تخم مرغ، لوبيا، توفو پنير، شير، آجيل و دانه
دانه هاي كامل : اين غذاها يك منبع مهم انرژي در رژيم غذايي هستند و همچنين فيبر، آهن و ويتامين B را تامين مي كنند، حداقل نيمي از انتخابات كربوهيدرات زن باردار هر روز بايد از دانه هاي كامل، از جمله بلغور جو دوسر، ماكاروني كامل گندم يا نان و برنج باشد.
لبنيات : هدف ۳ تا ۴ وعده غذاي لبني در روز است. غذاهاي لبني مانند شيره ماست و پنير منبع خوبي از كلسيم، پروتئين و ويتامين D هستند.

تغذيه بارداري: تغييرات در وزن

بدن شما هنگام بارداري افزليش وزن مي كند ! همانطور كه وزن خود را افزايش مي دهيد ، آن را به عنوان مدركي مبني بر اينكه بدن شما پرورش كودك شما را در حال رشد است در نظر بگيريد. تا زماني كه شما آماده تولد هستيد، ميزان كل خون شما تا ۶۰٪ افزايش خواهد يافت.
سينه هاي شما با شير پر مي شود. رحم شما به اندازه كافي بزرگ شده و مايع آمنيوتيك شما پر شده است. نوزاد شما رشد كرده است. براي انجام تمام اين تغييرات سازنده، بدن شما در طول سه ماهه دوم و سوم بارداري ، حدود ۳۰۰ كالري اضافي در روز نياز دارد.
همچنين مي تواند به ايجاد بلوك هاي ضروري ساختاري از رشد و سلامت كلي كودك شما كمك كند.
مواد غذايي كه روزانه مصرف مي كنند، بر بدن ما تاثير مي گذارند، چگونه بدن ما را بهبود مي بخشد و رشد مي كند، و چگونه در طول سال ها انرژي و قدرت خود را حفظ مي كنيم. اين همچنين سلامت پايه تغذيه اي كه فرزندان ما با آن متولد شده است را تعيين مي كند و الگوهاي رفتاري خويش را در دوران كودكي و فراتر از آن فراهم مي كند.

بدون شك، يك برنامه غذاي مغذي، متعادل و متعادل مي تواند يكي از بزرگترين هديه هايي است كه به نوزادتان ميدهيد باشد. تغذيه بارداري براي يك كودك سالم ضروري است.
مهم نيست كه چند هفته در تقويم شمارش معكوس شما باقي مانده است، هرگز براي شروع خيلي دير شده است! تغذيه بدن خود با تركيبي خوشمزه از غذاهاي مغذي مي تواند باروري شما را بهبود بخشد، در طول بارداري شما را سالم نگه دارد و راه را براي يك كار آسان تر هموار سازد.

 

توصيه زنان به شما

 

چرا ويتامين ها و مواد معدني در رژيم من مهم هستند؟

ويتامين ها و مواد معدني در تمام عملكرد بدن نقش مهمي ايفا مي كنند. در تغذيه بارداري شما نياز به اسيد فوليك و آهن بيشتري نسبت به زناني كه باردار نيستيد داريد.

چگونه مي توانم مقدار اضافي ويتامين ها و مواد معدني مورد نياز در دوران بارداري را دريافت كنم؟

مصرف يك مكمل ويتامين قبل از زايمان مي تواند اطمينان حاصل كند كه شما اين مقدار اضافي را دريافت مي كنيد. يك رژيم كاملا جامد بايد تمام ويتامين ها و مواد معدني ديگر مورد نياز در دوران بارداري را تهيه كند.
چه چيزي در مورد خوردن ماهي در تغذيه دوران بارداري بايد بدانم؟
برخي از گونه هاي ماهي داراي سطوح بالاتري از فلزي به نام جيوه نسبت به ديگران هستند. جيوه با نقص هاي تولد مرتبط است. براي محدود كردن تماس با جيوه، چند دستورالعمل ساده را دنبال كنيد. شما همچنين بايد مشاوره هاي مربوط به ماهي هاي گرفته شده در آب هاي محلي را بررسي كنيد.

چگونه مسموميت غذايي بر بارداري من تاثير مي گذارد؟

مسموميت غذايي در يك زن باردار مي تواند مشكلات جدي براي او و جنين او ايجاد كند. استفراغ و اسهال باعث مي شود كه بدن شما بيش از حد آب را از دست دهد و باعث اختلال در تعادل شيميايي بدن شما شود. براي جلوگيري از مسموميت غذايي، اين دستورالعمل كلي را دنبال كنيد:
• شستن دست ها قبل از غذا خوردن، پختن تمام مواد خام قبل از خوردن،
• آشپزخانه خود را پاك كنيد بعد از دست زدن و تهيه غذاهاي نوشيدني، دست ها، چاقوها، صفحات ضد آب و تخته هاي برش را بشوييد.
• اجتناب از تمام غذاهاي دريايي، تخم مرغ و گوشت خام و نوشيدني. سوشي با ماهي خام خوردن (سوشي پخته شده امن نيست). مواد غذايي مانند گوشت گاو،  يا مرغ بايد به دماي داخلي داخل سالن پخته شود.

ليستريوز چيست و چگونه مي تواند بر حاملگي من تاثير بگذارد؟

ليستريوز نوعي از بيماري هاي ناشي از مواد غذايي است كه توسط باكتري ها ايجاد مي شود. زنان باردار ۱۳ برابر بيشتر از ليزرريوز را در مقايسه با جمعيت عمومي دريافت مي كنند. ليسترئيوز مي تواند باعث علائم خفيف و مانند آنفولانزا مانند تب، درد عضلات و اسهال شود، اما همچنين ممكن است نشانه اي از آن نداشته باشد. ليسترئيوز مي تواند منجر به سقط جنين، تولد نوزاد و زايمان زودرس شود. آنتي بيوتيك ها مي توانند براي درمان عفونت و حفاظت از جنين خود تجويز شوند. براي جلوگيري از ليستروزيس، از خوردن غذاهاي زير در دوران بارداري اجتناب كنيد:

• شير غير پاستوريزه و غذاهاي ساخته شده با شير غير پاستوريزه
• هات داگ، گوشت ناهار، و برش هاي سرد، مگر اينكه آنها تا قبل از خدمت گرم شوند تا گرم شوند
• پودر خنك و گوشت گسترش مي يابد
• غذاهاي دريايي درياي سرد شده
• غذاهاي دريايي، تخم مرغ و گوشت خام و ناقص

منبع : http://himadar.ir

 

ادامه مطلب
نوشته شده توسط علي | ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۴۸:۰۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |