چطور ملك مورد نظر خود را در سايت ديوار پيدا كنيم

با تغيير سبك زندگي و آشنايي بيشتر مردم با فضاي وب، روزانه افراد زيادي كارهاي خود را اعم از كارهاي روزمره يا خريد را به‌صورت اينترنتي انجام مي‌دهد زيرا جست‌وجوي آنلاين اين امكان را براي افراد فراهم مي‌آورد كه با صرف وقت و هزينه كمتر، ملك، خانه، كالا يا خدمات مورد نظر خود را انتخاب كنند. اين امر باعث شده تعداد بسيار زيادي از مردم اين روش را به ساير شيوه‌هاي جست‌وجو ترجيح دهند. البته جست‌وجوي آنلاين قلق‌هايي نيز دارد كه اگر به آن‌ها بي‌توجه باشيد نمي‌توانيد به نتيجه مطلوب دست يابيد.

ما در اين مطلب سعي داريم شيوه صحيح جستجوي ملك در سايت ديوار را به شما آموزش دهيم تا در مدت زمان كمتري بتوانيد ملك مورد نظر خود را از بين گزينه‌هاي موجود انتخاب كنيد.

انتخاب نوع ملك

در وهله اول بايد ببينيد كه دنبال چه ملكي هستيد و سپس ملك مورد نظر خود را در يكي از زيرمجموعه‌هاي بخش املاك ديوار كه عبارتند از فروش مسكوني (شامل آپارتمان، خانه و زمين)، اجاره مسكوني (شامل آپارتمان، خانه و زمين)، فروش اداري و تجاري (شامل مغازه، دفتر كار و صنعتي) اجاره اداري و تجاري (شامل مغازه، دفتر كار و صنعتي) و خدمات املاك انتخاب كنيد.

دورنمايي از خانه مورد نظر خود ترسيم كنيد

قبل از هر چيزي بايد با توجه به بودجه خود دورنمايي از منزلي كه مي‌خواهيد را در ذهن خود ترسيم كنيد، آيا به دنبال خانه ويلايي هستيد يا آپارتمان؟ اين‌طور مي‌توانيد انتخاب درست‌تري داشته باشيد. مثلا براي خريد يك واحد مسكوني در باكس مستطيلي كه بالاي سايت قرار دارد بخش فروش آپارتمان را انتخاب كنيد.

انتخاب محله

از باكس محله، محله مورد نظر خود را انتخاب كنيد. انتخاب محله براي اجاره يا خريد آپارتمان به عوامل مختلفي بستگي دارد كه در پست آينده مسكن به آن خواهيم پرداخت.

براي اينكه بتوانيد محله مورد نظر خود را بهتر انتخاب كنيد مي‌توانيد با استفاده از نقشه شهري كه قصد سكونت در آن را داريد محله‌ها و مناطق نزديك به هم را انتخاب كنيد. زيرا تقسيم‌بندي سايت ديوار بر حسب منطقه‌هاي شهري نيست و محله‌ به محله تفكيك شده است. در نتيجه مثلا اگر قصد سكونت در محدوده سلسبيل تهران را داريد فقط به محله سلسبيل اكتفا نكنيد و حتما محله‌‌اي مثل آذربايجان، شادمان و ساير محله هاي نزديك به سلسبيل را نيز انتخاب كنيد زيرا تقريبا در يك محدوده قرار دارند.

در باكس محله اين امكان وجود دارد كه بيش از يك محله را در يك سرچ انتخاب كنيد، پس سعي كنيد از اين امكان بهره‌مند شويد. با انتخاب چند محله نزديك به هم و با حضور در آن مي‌توانيد با جزئيات محله بيشتر آشنا شويد، شايد در بعضي موارد بافت يك خيابان با خيابان كناري زمين تا آسمان با هم فرق كند.

انتخاب متراژ

پس از انتخاب محله در باكس متراژ، اندازه خانه مورد نظر خود را مشخص كنيد. پيشنهاد ما اين است مثلا اگر به دنبال يك آپارتمان ۶۰ تا ۶۵ متري مي‌گرديد كف متراژ را كمي پائين‌تر و سقف متراژ را كمي بالاتر درنظر بگيريد،مثلا به جاي ۶۰ مترمربع، ۵۵ مترمربع تا ۷۰ مترمربع انتخاب كنيد، اين كار به شما فرصت مي‌دهد كه از يافتن خانه‌هايي كه شايد اخلاف كمي از نظر متراژ با آنچه كه در ذهن شماست داشته باشند اما خانه‌هاي خوبي هستند محروم نشويد، شايد به جاي خانه ۶۰ متري يك آپارتمان ۵۹ متري مناسب پيدا كرديد. پس سعي كنيد با اين كار گزينه‌هاي امكان‌هاي بيشتري را براي خود فراهم كنيد.

انتخاب قيمت

حال در باكس مربوط به قيمت بايد با توجه به بودجه خود كف و سقف قيمت را وارد كنيد. هميشه سعي كنيد بازه بزرگتري از نظر قيمت در نظر بگيريد، مثلا اگر بودجه مدنظرتان ۳۰۰ ميليون تومان است سعي كنيد كف قيمت را كمي كمتر از بودجه خود مثلا ۲۸۵ ميليون تومان در نظر بگيريد، سقف را نيز كمي بالاتر از بودجه خود مثلا ۳۲۰ يا ۳۳۰ ميليون تومان در نظر بگيريد، زيرا شايد خانه‌اي پيدا كرديد كه علي‌رغم اينكه از بودجه مدنظر شما ارزان‌تر است امكانات خوبي دارد يا خانه‌اي پيدا كرديد كه از توان بودجه شما بالاتر است اما وام دارد، يا فروشنده به‌صورت توافقي حاضر است بخشي از مبلغ را بعدا دريافت كند. در نتيجه سعي كنيد با اين روش انتخاب‌هاي خود را محدود نكنيد و موارد بيشتري را بررسي كنيد.

تعداد اتاق‌ها

پس از اينكه نوع آگهي‌دهنده را در باكس بعدي انتخاب كرديد بايد در باكس تعداد اتاق‌ها، مشخص كنيد كه آپارتمان چندخوابه مدنظر شماست.

حومه يا غير حومه

در باكس حومه شهر نيز با توجه به محله‌اي كه انتخاب كرديد بايد روي يكي از سه گزينه فرقي نمي‌كند، نيست و هست كليك كنيد.

دنبال آگهي عكس‌دار باشيد

در نهايت مي‌توانيد باز هم گزينه‌هاي خود را با انتخاب گزينه عكس‌دار و گزينه فوري محدود‌تر كنيد تا در وقت صرفه‌جويي داشته باشيد. پيشنهاد ما اين است كه حتما در خريد خانه سعي كنيد بيشتر بر روي آگهي‌هاي عكس‌دار تمركز كنيد زيرا آگهي بدون عكس مي‌تواند گمراه‌كننده باشد و اطلاعات درستي به شما ندهد. در آگهي عكس‌دار مي‌توانيد خانه را تا حدي ارزيابي كنيد و وقت خود را براي ديدن خانه‌هايي كه با ايده‌آل شما بسيار فاصله دارد هدر ندهيد.

حالا مي‌توانيد از بين گزينه‌هايي كه نمايش داده شده آن‌ها را كه به سليقه شما نزديك‌تر است را انتخاب كرده و در زماني مناسب از نزديك از خانه و محله بازديد به‌عمل آوريد.

 https://kaaam.ir/divar/

نوشته شده توسط علي | ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۴۹:۲۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |